WEBVTT

0
00:00.000 --> 00:05.000
Simion o sa ne vanda Rusiei asa ca hai toata lumea la vot. Repede, repede.

1
00:05.000 --> 00:07.500
Haida, haida, ca iese nebunul.

2
00:07.500 --> 00:10.500
Bine, si mai departe? Castigam si apoi?

3
00:11.000 --> 00:16.000
Il pune pe Bolojan prim ministru si gata frate, curge lapte si miere.

4
00:17.500 --> 00:21.500
Cu cine faci majoritate in Parlament? Cu PNL? USR?

5
00:21.500 --> 00:24.000
Si cu UDMR.

6
00:29.500 --> 00:31.000
Si tot nu-ti ajung.

7
00:31.000 --> 00:34.500
Abia esti la 33%.

8
00:38.000 --> 00:40.000
Aproape, nu?

9
00:41.000 --> 00:47.640
Cel mai fain e ca daca pui si AUR iese 51%.

10
00:47.640 --> 00:50.750
Deci ce faci, guvernezi cu PSD?!

11
00:50.750 --> 00:56.000
Da ce vot anti-sistem a fost...ca tot ei is la putere.

12
00:58.000 --> 00:59.500
Le-a ajuns sa piarda.

13
00:59.500 --> 01:01.500
Si tot cu ei am ramas.

14
01:04.200 --> 01:06.000
Da' noi am votat schimbarea.

15
01:06.590 --> 01:08.500
Care schimbare? A climei?

16
01:13.000 --> 01:14.500
Poate pe aia.

17
01:14.500 --> 01:16.500
Astia chiar cred

18
01:16.500 --> 01:20.000
ca daca a iesit Nicusor pana la anu'

19
01:21.000 --> 01:27.000
dispare inflatia, deficitul bugetar, tot.

20
01:35.000 --> 01:36.500
Zici ca au uitat

21
01:36.500 --> 01:39.700
cat dureaza la noi pana se face Guvern.

22
01:41.000 --> 01:44.000
Acu' serios...

23
01:44.000 --> 01:47.000
greu de crezut ca scapam fara majorari de taxe

24
01:47.000 --> 01:49.000
sau taiere de salariu la bugetari.

25
01:50.000 --> 01:53.000
E la fel de criza ca inainte de alegeri.

26
01:54.750 --> 01:56.000
Si e sarbatoare

27
01:56.000 --> 01:58.000
de zici ca ne-am calificat la Mondial.

28
01:58.000 --> 02:02.500
A venit salvatorul si ne scoate el la liman.

29
02:05.000 --> 02:07.000
Vezi sa nu.

30
02:10.000 --> 02:11.000
Oare,

31
02:11.000 --> 02:13.000
oare cati votanti ND au vazut

32
02:15.000 --> 02:17.000
seria "iluzionistul" pe youtube?

33
02:17.000 --> 02:20.750
S-ar cruci si de-ar fi jumatate din ce e acolo adevarat.

34
02:21.000 --> 02:28.000
Dar n-avem voie sa ne luam de el ca suntem suveranisti, chiar daca am votat cu Nicusor.

35
02:29.000 --> 02:30.000
E olimpic ba!

36
02:30.000 --> 02:32.800
Da, olimpic acu aproape 40 de ani.

37
02:36.900 --> 02:39.800
Si raspunde frumos si cumpatat. Ce daca

38
02:40.000 --> 02:42.750
pierde procese pe banda rulanta...

39
02:50.750 --> 02:55.000
pe care le incepe stiind ca le pierde.

40
02:56.689 --> 02:58.189
Are si el adica ceva combinatii?

41
02:58.189 --> 03:04.000
Doar nu crezi ca ajungi la varf in politica in Romanica fara sa ai grija de binefacatori.

42
03:04.000 --> 03:09.000
Da lasa-i sa se minta singuri ca e curat ca lacrima.

43
03:09.000 --> 03:11.500
Or sa il venereze in continuare.

44
03:16.689 --> 03:20.000
Pana cand pune PSD la guvernare.

45
03:23.900 --> 03:26.500
Sau mareste un TVA si el acolo,

46
03:31.000 --> 03:36.500
dupa care ne trezim tot cu junk rating.